İşlem Yapılıyor.
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ
Akademik Bilgi Yönetim Sistemi
Fuat LÜLE
Doktor Öğretim Üyesi

Birim

  • Teknoloji Fakültesi
  • Enerji Sistemleri Mühendisliği

İletişim

             1973 yılında Malatya’da doğdu. İlköğretim ve Lise öğrenimini Malatya’da tamamladıktan sonra, 1994 yılında Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümü’ne kayıt yaptırdı. 1995 yılında kaydını dondurarak Almanya’da 1 yıl süreyle Almanca Dili eğitimi gördü. 1996 yılında Darmstadt kentinde “Technische Hoch Schule” Üniversitesine kayıt yaptırarak Studien Kolleg’de 1,5 yıl hazırlık sınıfı okudu. 1998 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak Tekirdağ Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümündeki eğitimine devam etti ve 2002 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Makinaları Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başladı. Mart 2004’de Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi
Tarım Makinaları Bölümü’ne Araştırma Görevlisi olarak atandı. Bu Üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Makinaları Anabilim Dalı’nda 2005 yılında Yüksek Lisans öğrenimine yeniden başladı. “Su Isıtmada Kullanılabilecek Yeni Tip Düz Yüzeyli Güneş Kolektörlerinin Tasarımı, Yapımı ve Denenmeleri" adlı yüksek lisansını tamamlayarak 2007 yılında mezun oldu. Ağustos 2007’de 317. Kısa Dönem olarak Hakkari / Şemdinli’de 1. Jandarma Sınır Tabur Komutanlığına bağlı Mehmetçik Dersanesinde Matematik Bölüm Başkanlığı olarak görev yaptı ve ayrıca Matematik 2 ve Geometri derslerini vererek askerlik hizmetini tamamladı.
            2007-2008 Eğitim-Öğretim yılı güz döneminde OMÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim dalında Doktora eğitimine başlamıştır. oktora eğitimi Namık Kemal Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyosistem Mühendisliği ABD’da devam etmekte olup, 15 Ekim 2010 tarihinde Adıyaman Üniversitesine Öğretim Görevlisi olarak atandı. Kahta Meslek Yüksek Okulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim programında çalışmalarına devam etmektedir. İyi düzeyde pratik ve gramer Almanca bilgisine sahiptir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Oluşturulma25 Aralık 2012 13:17
Görüntülenme424