İşlem Yapılıyor.
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ
Akademik Bilgi Yönetim Sistemi
Hilmi Kemal ALTUN
Araştırma Görevlisi

Birim

  • İslami İlimler Fakültesi
  • Temel İslam Bilimleri

İletişim

           1981 Konya doğumluyum. İlk ve ortaokulu Tepekent İlköğretim Okulunda, liseyi Meram Muhittin Güzelkılıç Lisesinde okudum. 1997 yılında S. Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesine kaydoldum. Üçüncü sınıfta Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine yatay geçiş yaptım. 2002 yılında Marmara İlahiyat’tan mezun olduktan sonra aynı üniversitede Kelam bölümünden yüksek lisansa başladım. 2010 yılında yüksek lisansımı Prof. Dr. Yusuf Şevki Yavuz danışmanlığında Osmanlı Müelliflerince Yazılan Kaza Kader Risaleleri ve Taşköprizade'nin Risale fi'l-kaza ve'l-kader Adlı Eseri başlığıyla tamamladım

           Askerliğimi 2004 yılında Erzurum'da kısa dönem olarak yaptıktan sonra aynı yılın Ekim ayında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Konya Ereğli ilçesinde İmam-Hatip olarak göreve başladım. 2005 yılı Kasım ayında İstanbul Üsküdar Muhasebeci Abdi Efendi Camii'ne naklen tayin olundum. Arapça gramer bilgisi ve ileri seviye Kelam, Tefsir, Hadis, Fıkıh, Feraiz (Miras Hukuku) ve Osmanlıca gibi alanlarda özel dersler aldım.

           2012 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Temel İslam Bilimleri-Kelam bölümünde doktoraya başladım. Ders ve yeterlilik dönemlerimi başarıyla tamamladıktan sonra Zemahşeri'nin Kelami Görüşleri başlıklı tezime başladım.

          Arapça ve orta derecede İngilizce biliyorum.

          Mayıs 2017’de Adıyaman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri-Kelam Bölümüne Araştırma Görevlisi olarak naklen atamam gerçekleşti. Halen bu görevde devam ediyorum.

          Evli ve üç çocuk babasıyım.


Düzenlenme 18 Mayıs 2018 15:23
Görüntülenme375