İşlem Yapılıyor.
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ
Akademik Bilgi Yönetim Sistemi
Tahir KAHRAMAN
Doçent Doktor

Birim

  • Eczacılık Fakültesi
  • Eczacılık Temel Bilimleri

İletişim

Doç. Dr. Tahir KAHRAMAN

1968 yılında Afyonkarahisar'da doğdu. Afyon Kadınana İlkokulu (1979), Şuhut Lisesi (1985) ve İstanbul Üniversitesi ’nden mezun oldu. 1993 yılı Ekim ayında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Biyokimya Anabilim Dalı’nda “Araştırma Görevlisi” olarak atandı ve doktora öğrenimine başladı. 1998 yılı Haziran ayında “Biyokimya Bilim Doktoru” unvanını aldı.

2001 yılı Şubat ayında YYÜ Tatvan Meslek Yüksekokulu Sağlık Programlar Bölümü’ne “Yrd. Doç. Dr.” olarak atandı. 2004 yılı Ağustos ayında, YYÜ Van Sağlık Yüksekokulu’na görevlendirildi. 2007 yılı Mayıs ayında Bitlis Eren Üniversitesi’nin kuruluşu ile 2007 yılı Eylül ayında Bitlis Eren Üniversitesi Tatvan Meslek Yüksekokulu’ndaki görevine geri döndü.

1998-2008 yılları arasında Van-Muş-Bitlis Sağlık Yüksek Okulları ile Tatvan Meslek Yüksekokulu’nda dersler verdi. YYÜ ve BEÜ Tatvan Meslek Yüksekokulu’nda “Müdür Yardımcılığı”, “Sağlık Programlar Bölüm Başkanlığı”, “Yüksekokul Yönetim Kurulu Üyeliği” ve “Yüksekokul Kurulu Üyeliği”  görevlerinde bulundu. Askerliğini, 2002-2003 yıllarında, Bursa/Gemlik Askeri Veteriner Okulu Gıda Kontrol ve Araştırma Laboratuvarı’nda Asteğmen rütbesiyle “Gıda Laboratuvar Subayı” olarak yaptı.

2008 Yılı Haziran ayında “T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Pendik Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü”ne "Yrd. Doç. Dr." olarak naklen atandı. 2008-2012 yıllarında Enstitünün Farmakoloji Bölümü’nde “Gıda Maddelerinde İlaç Kalıntılarının LC-MS ve LC-MS/MS Analizleri” üzerine çalıştı.

10.Ağustos.2012 tarihinde Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Eczacılık Temel Bilimleri Bölümü Biyokimya Anabilim Dalı’na “Yrd. Doç. Dr.” olarak naklen atandı. Eczacılık Fakültesi’nin kuruluşunda Dekan Yardımcısı olarak görev aldı. 2014 yılı mart ayında “Doçent Dr.” unvanını aldı. Fakülte Dekan Yardımcılığı, Eczacılık Temel Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Bölüm Başkan Yardımcılığı, Biyokimya Anabilim Dalı Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği ile üniversitede değişik komisyonlarda görevlerini sürdürdü.

03.Mart.2016 tarihinde Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Eczacılık Temel Bilimleri Bölümü Biyokimya Anabilim Dalı’na “Doç. Dr.” olarak naklen atandı. Fakülte Dekan Yardımcılığı, Eczacılık Temel Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcılığı, Biyokimya Anabilim Dalı Başkanlığı, Eczacılık Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ile fakültede değişik komisyonlarda görevlerini sürdürmektedir.


Oluşturulma22 Temmuz 2016 22:40
Düzenlenme 21 Nisan 2017 19:02
Görüntülenme1144