İşlem Yapılıyor.
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ
Akademik Bilgi Yönetim Sistemi
Tasarım:
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

           1981 yılı Konya doğumludur. İlk ve ortaokulu Tepekent İlköğretim Okulunda, liseyi Meram Muhittin Güzelkılıç Lisesinde okudu.  2002 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Kelam bölümünden yüksek lisansa başladı. 2010 yılında yüksek lisansını Prof. Dr. Yusuf Şevki YAVUZ danışmanlığında Osmanlı Müelliflerince Yazılan Kaza Kader Risaleleri ve Taşköprizade'nin Risale fi'l-kaza ve'l-kader Adlı Eseri başlığıyla tamamladı.

           Askerliğini 2004 yılında Erzurum'da kısa dönem olarak yaptıktan sonra aynı yılın Ekim ayında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Konya Ereğli ilçesinde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 2005 yılı Kasım ayında İstanbul Üsküdar Muhasebeci Abdi Efendi Camii'ne naklen tayin olundu. Arapça gramer bilgisi ve Kelam, Tefsir, Hadis, Fıkıh, Feraiz (Miras Hukuku) ve Osmanlıca gibi alanlarda özel dersler aldı. 2012-2016 yılları arasında MEB'e bağlı İstanbul İnternational School'da Din Kültürü Ahlak Bilgisi dersi öğretmenliği yaptı.

           2012 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri-Kelam bölümünde başladığı doktora eğitimini, Dr. Öğretim Üyesi Fikret SOYAL danışmanlığında hazırladığı Zemahşeri'nin Kelami Görüşleri başlıklı doktora teziyle 23 Mayıs 2019'da savunarak doktorasını tamamladı.

             Halen Adıyaman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri-Kelam Bölümünde Dr. Öğr. Üyesi ünvanıyla görevine devam etmektedir.

            Evli ve üç çocuk babasıdır.

           Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 

 


Görüntülenme2223