İşlem Yapılıyor.
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ
Akademik Bilgi Yönetim Sistemi
Tasarım:
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Adıyaman’da doğdum. Biraralık İlkokulu’nda ilk, Gazi Ortaokulunda orta, Yabancı Dil Ağırlıklı Lise ve son yılı Adıyaman Lisesi’nde geçmek üzere lise öğrenimimi tamamladım. 1998 yılında Abdulkerim Işık moderatörlüğünde il bazında liseler arasında münazara şampiyonu oldum. 2003 yılında Akdeniz Üniversitesi Fizik bölümünde lisansımı; 2006 yılında Fırat Üniversitesi, Atom ve Molekül Fiziği alanında yüksek lisansımı; 2011 yılında Çukurova Üniversitesi Yoğun Madde ve Malzeme Fiziği alanında doktoramı tamamladım. 2012 yılında Adıyaman’da Malzeme Mühendisliği bölümünde Yard. Doç. Dr. olarak görev aldım ve halen aynı görevime Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü Seramik Anabilim dalında Dr. Öğretim Üyesi olarak devam etmekteyim.

Adıyaman’ın yetişmiş bir bireyi olarak Adıyaman’a ve beni yetiştiren büyüklerime minnet duygusu ve sosyal sorumluluk bilinci ile Tohum Topu Projesi, Merak ve Bilim Günleri, Oyuncaksız Çocuk Kalmasın, Köyde Kitapsız Kütüphane Kalmasın, Enerji Hanım Adıyaman’da gibi projeler ile ilimize katkıda bulunmaya çalıştım.

Adıyaman’ın önemli bir madeni ve zenginlik kaynağı olan mermere farkındalık oluşturmak, sorunları ve çözümleri aramak adına Mermerciler Çalıştayı düzenledik ve Mermerciler Derneği’nin kuruluşuna önayak olduk.

Kendi beldem olan Atakent ve çevresine İstanbul Maden İhracatları Birliği’nce sosyal sorumluluk çerçevesinde Yedi Bölge Yedi Orman Projesi kapsamında 10 bin fidan dikiminde yer aldım.

Turkcell Geleceği Yazanlar Projesi ve sonrasında Geleceği Yazan Kadınlar Projesinde yer aldım. Bu kapsamda Şanlıurfa OSB ve Antalya OSB birimlerinde kısa işbirliklerim oldu.

Adıyaman OSB Yönetim Kurulu ve firmalarına Ar-Ge danışmanlığı, Adıyaman Ticaret Sanayi Odası (ATSO) Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptım.

Bakü, Macaristan ve Moskova’da akademik sözlü bildirilerim için, Budapeşte ve Viyana’da ise kısa iş ve sosyal işbirliklerinde yer aldım.


Oluşturulma25 Aralık 2012 19:31
Görüntülenme2830