İşlem Yapılıyor.
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ
Akademik Bilgi Yönetim Sistemi
Tasarım:
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

1972 yılında Adıyaman’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Adıyaman’da tamamlamıştır. 1995 yılında Lisans (Harran Üniversitesi), 1997 yılında Yüksek lisans (Harran Üniversitesi) ve 2012 yılında Doktora (Çukurova Üniversitesi) eğitimini tamamlamıştır. 1992 yılında özel sektörde 1 yıl kadar çalışmıştır. 1997 yılında Milli Eğitim Bakanlı'ğında göreve başlamıştır. 2000-2007 yılları arasında Harran Üniversitesi Kahta Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü'nde Fahri Öğretim Görevlisi olarak görev almıştır. 2007 yılında Adıyaman Üniversitesi Kahta Meslek Yüksekokulu'nda Yüksekokul Sekreterliğine atanmıştır. Bu görevine ek olarak 2009-2012 yılları arasında Rektörlük kurucu Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü yapmıştır. 2013 yılında Adıyaman Üniversitesi Kahta Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Yrd. Doç. Dr. olarak göreve atanmıştır. 2014 yılında Adıyaman Üniversitesi Kahta MYO' da kısa bir süre ve sonrasında Tarımsal Araştırma ve Uygulama Merkezinde Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 2019 yılında Adıyaman Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği Bölümünde göreve başlamıştır (13b-4). 2020 yılında Doçentlik ünvanını Toprak Bilimi ve Bitki Besleme alanında almıştır. 

Avrupa Birliği, Dünya Bankası, GAP İdaresi, Çukurova, Adıyaman Üniversiteleri ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından desteklenen yaklaşık 15 projede yürütücü ve yardımcı araştırmacı olarak çalışmıştır. 2 adet ikinci tez danışmanlığı ve 22 yüksek lisans tez jürisinde görev alan Doç. Dr. Ahmet Çelik TEMA Vakfının Adıyaman İl Temsilcisi ve Türkiye Toprak Bilimi Derneği Üyesidir. Doç. Dr. Ahmet Çelik, 1994 yılından beri çeşitli gazete ve bilimsel dergilerde editör yardımcılığı, köşe yazarlığı, bölüm yazarlığının yanısıra DÜNYA Gazetesinde; gazete yanında yayınlanan araştırma ve bilgi içerikli ilave ve ekler hazırlamıştır.   

Toprak mineralojisi, toprak kalitesi, toprak organik karbonu ile ilgili konularda yayınlanmış ulusal ve uluslararası birçok makale ve bildirisi bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.


Oluşturulma12 Nisan 2013 15:42
Görüntülenme3407