İşlem Yapılıyor.
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ
Akademik Bilgi Yönetim Sistemi
Malik ATIŞ
Öğretim Görevlisi (Doktor)

Birim

  • Besni Meslek Yüksekokulu
  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

İletişim

 

Malik Atış Adana’da doğdu.  İlk ve orta öğrenimini Adana’da tamamladı.  1988 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği programından mezun oldu.

 

Eylül 1988 tarihinde, Çukurova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans Öğrencilerinin İngilizce hazırlık programında ücretli öğretim elemanı olarak göreve başladı.

 

Askerlik hizmetini Hava Lojistik Komutanlığında mütercim-tercüman olarak tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi Yabancı Diller Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde Eylül 1994 tarihine kadar okutman olarak görev yaptı.  Çukurova Üniversitesi’nde görev yaparken Cambridge ve Çukurova Üniversitelerinin ortaklaşa yürüttükleri iki yıllık bir çalışmaya katılarak Cambridge Üniversitesi’nden “Certificate for Overseas Teachers of English” belgesi aldı.  Aynı dönemde Turizm Bakanlığı’nın sınavlarını ve kurslarını başararak Ülkesel Turist Rehberi oldu.

 

25.08.1994 tarihinde, Mersin Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümüne araştırma görevlisi olarak atandı.  1994-95 Öğretim yılında Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans programına başladı.  Yüksek lisans eğitimiyle birlikte yeni kurulmuş olan ve yeterli öğretim elemanı bulunmayan bölümde derslerin yürütülmesinde görev alarak İngiliz Tarihi ve Coğrafyası, Amerikan Sanat Tarihi, çeviri, medya ve kültür gibi derslerin yürütülmesini sağladı.  1995-96 yıllarında British Council Ankara temsilciliğinin Ankara’da düzenlediği İngiliz Kültürü ile ilgili kurslara katılıp, sınavlarında başarılı olarak Warwick Üniversitesi’nden “Postgraduate Certificate in British Cultural Studies” belgesi aldı.  1996 yılında British Council tarafından Warwick Üniversitesi’nde düzenlenen İngiliz Kültürü çalışmalarını yerinde incelemek ve seminerlere katılmak için İngiltere’ye Warwick Üniversitesine kısa süreli olarak gönderildi.

 

Nisan 1997 tarihinde “The Ideological Change of the British Labour Party in the New World Order” adlı tez çalışmasını tamamlayarak bilim uzmanı oldu. 16 Şubat 1999 tarihinde Mersin Üniversitesindeki görevinden ailevi nedenlerle istifa etti.

 

2004-2007 yılları arasında Dil Teknik Dershanesi Kurucu Müdürü olarak çalıştı. 18.12.2007 tarihinden itibaren Adıyaman Üniversitesi Besni Meslek Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. 2013/2014 Öğretim Yılı Bahar döneminde Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Hizmet Anabilim Dalı’nda Doktora Programına başladı.   

 

 

 

Adres :  Altınşehir mah. 30173 sokak                                                                 Malik Atış

             Lalezar Konutları  A Blok                                                                      (Öğr. Gör.)

             Kat: 2 No: 3    ADIYAMAN

 

Tel    :  0 536 3684996

           

_

Oluşturulma12 Şubat 2013 13:46
Düzenlenme 18 Mart 2017 23:35
Görüntülenme1039