İşlem Yapılıyor.
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ
Akademik Bilgi Yönetim Sistemi
Tasarım:
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Cumhur KIRILMIŞ
Profesör Doktor

GÜNCEL ÖZGEÇMİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ 

1975 Almanya Aschaffenburg doğumlu olan Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, ilköğrenimini Aschaffenburg’da; ortaöğrenimini Adana Atatürk Anadolu Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünde bitirdikten sonra mezun olduğu fakültede Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Fırat Üniversitesinde “Organik Kimya” alanında yaptı.

Fırat Üniversitesindeki yüksek lisans ve doktora çalışmaları boyunca, alanı olan Organik Kimya ile ilgili birçok projede görevler üstlendi.

2007 yılında Adıyaman Üniversitesine Yardımcı Doçent Doktor olarak atanan Kırılmış, akademik çalışmalarına Adıyaman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünde devam etti. Organik Sentez, Polimer Kimyası, Heterosiklik Bileşikler ile ilgili birçok akademik yayın yapan Kırılmış, 5 yüksek lisans ve 2 doktora öğrencisinin tez danışmanlığını yaptı. Yazarları arasında yer aldığı 72 akademik yayını 400’ün üzerinde atıf aldı. Çok sayıda araştırma projesinin yürütücülüğünü de yapan Prof. Dr. Kırılmış, birçok projede de araştırmacı olarak görev aldı.

2007 ile 2019 arasında Adıyaman Üniversitesinde birçok idari görevde bulunan Kırılmış, 2019 yılında Adıyaman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümüne Profesör olarak atandı. 2019’dan bu yana Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı olarak akademik görevine devam etmektedir. Almanca ve İngilizce bilen Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Oluşturulma11 Ekim 2012 16:12
Görüntülenme7053