İşlem Yapılıyor.
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ
Akademik Bilgi Yönetim Sistemi
Tasarım:
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

1971 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep’te tamamladıktan sonra 1992 yılında Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1992-1999 yılları arasında SANKO TEKSTİL İŞLETMELERİ SAN. Ve TİC. A.Ş. İşletmelerinde İplik Kalite Kontrol Mühendisi ve Örgü İşletme Şefi olarak çalıştı.

1999 yılında Gaziantep Üniversitesi Gaziantep Meslek Yüksek Okulu Tekstil Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2005-2008 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans eğitimini, 2012-2017 yıllları arasında Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümünde doktora eğitimini tamamladı.

2020 yılı Ocak ayı itibariyle Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümünde doçent olarak görevini sürdürmektedir.

Araştırma ve çalışma konuları; yuvarlak örme teknolojileri, vortex iplik eğirme, recycle iplikler, örme-dokuma kumaş performans ve tasarımları, halı teknolojisi, iplik teknolojileri, havlu teknolojisi, dokuma teknolojileri, bebek bezi, backsheet, tekstil endüstrisi vb.

Evli ve iki çocuk annesidir.

Aynı zamanda Tekstil Mühendisleri Odası Güney Bölge Şube Başkanı olarak mesleğine ve meslektaşlarına hizmet etmektedir.


Oluşturulma03 Şubat 2020 20:33
Görüntülenme1491